Google+

Sistem RufolineRufoline.S alaturka kiremitler için geliştirilen, özel profilli bir kiremit altı su yalıtım levhasıdır. Geleneksel çatılarda olduğu kadar modern mimaride de geniş bir kullanım alanına sahip olan alaturka kiremitler, Rufoline.S kiremit altı levhasıyla bütünleşirler. Rufoline.S, orta boy alaturka kiremitlerle tam uyumludur. Bu kapsamda, Onduline Avrasya’nın ürettiği üstün kaliteli Alaturka kiremitleri de Rufoline.S’in sağladığı tüm avantajların en iyi tamamlayıcısıdır.

Alaturka çatılar için de esas olan havalandırma 87 cm2/ m oluk altı boşluğuna sahip Rufoline.S levhalarıyla en iyi şekilde sağlanır. İyi havalandırılan bir çatı, sıcak hava şartlarında da ısı yalıtımı açısından çok yararlıdır.
Rufoline.S alaturka kiremitler için geliştirilen özel profili ile alt kiremitleri üç noktadan destekler. Kiremitler, üzerine basıldığında oynamazlar, kırılmaya karşı bir kat daha iyi korunurlar. Ayrıca Rufoline.S’le kiremit araları şaşmaz biçimde eşitlenir. İstenildiğinde kiremitleri bağlamak mümkündür, üstelik bağ telini tespit ederken su geçimsizliğine hiçbir zarar verilmez. Rufoline.S dik çatılarda da alaturka kiremit kullanılmasına imkan sağlar.

Rufoline.S aralıklı döşenmiş tahtalar üzerine kaplanabilen bir kiremit altı su yalıtım malzemesidir. Kaplama tahtası maliyetinden %70’in üstünde tasarruf ettiren bu uygulama şekli, alaturka kiremitlerin bini kayıplarını da en aza indirir. lmasını sağladığından uzun ömürlüdür.