Google+

Isonem Thermal Paint

İç ve dış cephe ısı yalıtım boyası olan Isonem Thermal Paint; reçine bazlı, mikro küreciklerden oluşan, düşük ısı iletkenliğe sahip olan bir kaplama türüdür.

ısonem, dış cephe mantolamaİç ve dış cephelerde tam zamanlı ısı ve su yalıtımı sağlayan Isonem Thermal Paint, uygulanan binalarda  en az %40 yalıtım sağlamaktadır. Birçok ısı yalıtım maddesine göre Isonem Thermal Paint  içeride ve dışarıda oluşan radyan ısıyı asla iletmediği için ortam ısısını korumaktadır. Isonem Thermal Paint elastiktir, çatlamaz, kopmaz olmasının yanında yanmazlık ve geç tutuşurluk özelliği vardır. Ayrıca renk tüpleriyle de istenilen renge boyanabilmektedir.
 
Isonem Thermal Paint’in uygulaması  ise oldukça kolaydır. Uygulanacak yüzeyde su, kir gibi yabancı maddelerin olmaması ve yağdan arındırılması gereklidir. Isonem Thermal Paint, kullanımdan önce homojen bir şekilde karıştırılmalı ve rulo fırça ile uygulanmalıdır. İstenilen verim alına bilmesi için de en az 3 kat yapılmalıdır.

Isı yalıtımını tam olarak sağlayan Isonem  Thermal Paint  uygun saklama koşullarında 1 yıl bekletilebilir ve istenilen renkler uygulanabilir.