Google+

Isonem Isopact

Isonem Isopact, iç mekanlarda, duvar ve tavan için astar olarak kullanılan alçı sıva altı anderans arttırıcıdır. 

ısonem, ısonem ısopact, yapı ustasıIsonem Isopact beton duvarlar ve tavan için sıvayı koruma ve kullanım süresini uzatma amaçlı üretilmiştir. Alçı sıva ve alçı kireç sıva gibi malzemelerin beton ile olan aderansını arttırır. Ayrıca alçı sıvaların betondan kopmasını önlediği gibi alçıdaki sıvı kaybını da önler. Çatlamaları en aza indirir, yanıcı ve patlayıcı da değildir.
 
Isonem ısopact, sentetik reçine esaslı, tek komponentli malzemedir. Macun pasta kıvamında, oksit kırmızı renktedir. Uygulandıktan sonra 1-2 saatlik kuruma süresi vardır. Tam kuruma işlemi ise 24 saat sonra gerçekleşmektedir.
 
Isonem ısopact uygulamak için, zeminin sağlam ve temiz olmalıdır. Uygulanacak yüzey üzerindeki yük ve trafikten etkilenmemelidir. Yağ ve kir kalıntıları olmamalı, bağlantıyı zayıflatacak yüzeyler ve diğer tüm faktörler de temizlenmelidir. 10 kg  Isonem Isopact için 5 TL su yeterli olacaktır. Uygulama yalnızca rulo fırça ile sağlıklı olur. Isonem Isopact depolanacak ise kapalı ve direkt olarak güneş ışığı almayan yerlerde saklanmalıdır. Düzgün depolanmış ise ömrü üretim tarihinden itibaren 12 aydır.