Google+

ÇBS Texturit (Kalın)

335160 - ÇBS Texturit (Kalın)

Su Bazlı, Dış Cepheler için Akrilik Emülsiyon Esaslı ,silikon katkılı Kaplama Malzemesidir.ÇBS Texturit Silikonlu Kalın Dış Cephe Kaplamasi , Su bazlı, silikon katkılı,mat, kalın grenli dış cepheler için akrilik emülsiyon esaslı kaplama malzemesidir. Dekoratif ve koruma amaçlı her türlü dış cephe yüzeyde kullanılan akrilik esaslı son kat kalın grenli kaplamadır.ÇBS Texturit Silikonlu Kalın Dış Cephe Kaplamasi, Uygulandığı yüzeyde çabuk kurur. Atmosfer koşullarına dayanıklı, esnek ve örtücü film oluşturur. Yağış, nem, güneş ışınları ve deniz kıyılarındaki tuzlu nemin olumsuz etkilerine, endüstriyel hava şartlarına dayanıklıdır. Su buharı geçirgenliği yüksektir. Su emme özelliği düşüktür. Kalın grenli yapısı ve bıraktığı kalın film tabakası sayesinde uygulandığı yüzeydeki kılcal çatlaklar ve sıva hatalarını kapatmaya ve gizlemeye yardımcı olur.25 kg
 
Uygulama Alanları          
Macun ve astarlama gibi alt zemin hazırlığı yapılmış her cins dış yüzeylerde, PVA veya Akrilik esaslı dış cephe boyası uygulanmış yüzeylerde koruma ve dekorasyon amaçlı olarak özel mekanlarda (okul, hastane, otel, tennis kortu vb.) güvenle kullanılır.

Yüzey Hazırlığı  
Yüzeyde eski, gevşek, kabarmış boya tabakası varsa temizlenmelidir.   
Boya veya astar uygulanacak yüzeyler kesinlikle temiz, kuru, ve tozdan arındırılmış olmalı, ayrıca uygulama ortamında aşırı rüzgar veya hava akımı olmamalıdır.   
Uygulama sırasında yüzey ve ortam sıcaklığının + 5 ile + 30oC arasında olmasına dikkat edilmelidir.   
Eski Boyalı Yüzeyler: Duvardaki çatlaklar, düzgün olmayan yüzeyler akrilik esaslı macun veya beyaz çimento ile (kullanılacak renkteki boyadan ilave edilerek) düzleştirilmelidir. Macunlanmış yüzey zımparalandıktan sonra; ÇBS Beyaz Astar (hacimce % 10 inceltilerek) fırça veya rulo ile yüzeye tam eşit nüfuz edecek şekilde tek kat uygulanır. Astar uygulaması yapıldıktan 12 saat sonra ÇBS Texturit Silikonlu KalınDış Cephe Kaplamasi uygulaması yapılır.   
Yeni Yüzeyler: Uygulama yapılacak yüzeydeki kir, toz ve kalıp ayırıcı, silme, deterjanlı su veya kimyasal yıkama ile uzaklaştırılmalıdır. Temizlemede deterjanlı su veya kimyasal madde kullanılmış ise duru su ile bir yıkama işlemi daha yapılmalıdır. Kuru olmayan yüzeylerde kesinlikle boyama yapılmamalıdır. Yüzeyde çok büyük sıva çatlakları, brut beton bozuklukları yoksa macun gerektirmeden direkt ÇBS Beyaz Astar ile tek kat astarlanır. Astar uygulaması yapıldıktan 12 saat sonra tek kat ÇBS Texturit Silikonlu Kalın Dış Cephe Kaplamasi uygulaması yapılabilir.
 
Uygulama          
Uygulamadan önce boyayı iyice karıştırınız ve başka boyalarla karıştırmayınız.   
Yüzey hazırlığı tamamlanmış yüzeylere; ÇBS Texturit Silikonlu Kalın Dış Cephe Kaplamasi rulo ile tek kat halinde uygulanır. Kullanılan rulo tek yöne doğru hareket ettirilmelidir. Aksi halde yüzeyde desen bozukluğu meydana gelebilir.   

İnceltme:
inceltme yapılmamalıdır.
 
Kuruma Süresi 
(25°C-%50rr’de) Max. 24 saat
 
Kaplama Süresi
1 kg ÇBS Texturit Silikonlu Kalın Dış Cephe Kaplamasi ile yüzeye bağlı olarak yaklaşık 1 m2’lik alan boyanır.
 
Uygulama Sonrası          
ÇBS Texturit Silikonlu Kalın Dış Cephe Kaplamasi uygulanan yüzeyler 3 gün süreyle fiziksel darbelerden ve 24 saat süreyle yağmur, kar, don, aşırı sıcak gibi etkilerden korunmalıdır.   
Her uygulamadan sonra; fırça ve rulonuzu su ile temizleyiniz. Artan boyada kabuk oluşumunu önlemek amacı ile yüzeye bir miktar su ilave ederek, karıştırmadan saklayınız.   
Boyayı kesinlikle kanalizasyon ve su kanallarına boşaltmayınız.   
Artan boyanın imhası veya diğer konularla ilgili olarak en yakın ÇBS Bayii’ne başvurunuz.

Taşımacılık Bilgisi             
ADR-RID ve IMDG taşımacılığı kapsamına girmemektedir.
 
Depolama Şartları          
Direkt güneş ışınları, yağmur, kar, aşırı sıcaklık, nem ve dondan koruyunuz.Depolama şartlarına uymak koşulu ile; açılmamış, orjinal ambalajında 2 yıl depolanabilir.
 
Depolama Derecesi       
Oda sıcaklığında depolanmalıdır.
 
Donma Derecesi             
Donmaktan koruyunuz.
 
Bağıl Nem          
23 ± 2o C, % 50 ± 5 reel rutubet.
 
Parlama Noktası (oC)     
(-)

Tehlike Sınıflandırması 
(R)isk
(S)afety
 
Güvenlik Sınıflandırması             
R 22 : Yutulması halinde sağlığa zararlıdır.   
S2 : Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutunuz.   
S3/7: Kabı, serin bir yerde ve ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza ediniz.   
S24/25 : Göz ve cilt temasından sakınınız.   
S29 : Kanalizasyona atmayınız.   
S46 : Yutulması halinde hemen bir doktora başvurunuz, kabı veya etiketi gösteriniz.
 
Çöpe Atmayınız Güneş ve Isıdan Koruyunuz Donmaktan Koruyunuz Su ve Rutubetten Koruyunuz Dik Tutunuz Üçlü Sorumluluk Lavabo ve Kanalizasyona Dökmeyiniz