Google+

ÇBS Silikonit Plus

335220 - ÇBS Silikonit Plus

Silikon Esaslı Grensiz Mat Dış Cephe Boyası Silikon yapısındaki labirent doku sayesinde; duvardaki nemi engellemeden dışarı atar ve duvar sürekli kuru kalır. Bu yüzden tuzlu su buharının zararlı etkilerine karşı, boya tabakası kendini korur. Uygulandığı yüzey ile bütünleşir. Böylece yüzeydeki (cephedeki) kabarma ve dökülmeler engellenir. Yüksek su buharı geçirgenliği ve örtücülüğüyle mükemmeldir. Düşük su absorbsiyonuna sahip, atmosfer koşul ve kirliliğine, güneş ışınlarına, sürtünme ve darbelere dayanıklıdır. Çevreye zararsız ve kokusuzdur. Silinebilir, solmaz ve çatlamaz. Alkali ve suya dayanıklıdır. Yaşlandıkça (yağmur ve güneş ışınlarına maruz kaldıkça) mekanik ve kimyasal mukavemeti ile sürtünme direnci artar. UV dayanımı yüksektir. 2.5 e, 15 e

Uygulama Yüzeyleri      
Sıva yapılmış her türlü beton, ytong, briket, eternit gibi yapı elemanlarının dış yüzeylerinde dekoratif ve izolasyon amaçlı olarak güvenle kullanılır.

Yüzey Hazırlığı  
Yüzeyde eski, gevşek ve/veya kabarmış boya tabakası varsa bunları temizleyin.   
Yüzeydeki çıkıntı ve pürüzleri raspa yaparak temizleyin.   
Yüzeydeki kırık ve çatlakları akrilik esaslı ÇBS dış cephe macunu ile tamir edin.   
Uygulama yapılacak yüzeyler kesinlikle temiz, kum ve tozdan arındırılmış olmalı, ayrıca uygulama ortamında aşırı rüzgar veya hava akımı olmamalıdır.Uygulama sırasında yüzey ve ortam sıcaklığının + 5 °C ile + 30 °C arasında olmasına dikkat edilmelidir.

Uygulama          
Uygulamadan önce boyayı iyice karıştırınız ve içine başka marka boya ilave etmeyiniz.   
Yüzey hazırlığı tamamlandıktan sonra; ÇBS Beyaz Astar hacimce %10 su ile inceltilerek veya ÇBS Akro-sealer inceltilmeden, fırça veya rulo ile yüzeye tam ve eşit nüfuz edecek şekilde tek kat uygulanır.    
Astar uygulamasından 4-6 saat sonra; ÇBS Silikonit Plus hacimce %10 su ile inceltilerek, fırça veya rulo ile . iki kat uygulanır. İkinci kat uygulama, birinci kat uygulamadan 12 saat sonra yapılmalıdır,    
1lt. ÇBS Silikonit Plus ile, yüzeye bağlı olarak tek katta 8-12 m²'lik alan boyanır.

Yeni yüzeyler   
ÇBS Beyaz Astar ile astarlanır. Astar uygulaması yapıldıktan 24 saat sonra iki kat ÇBS Dekra-Lit uygulaması yapılabilir.

Uygulama          
Uygulamadan önce boyayı iyice karıştırınız ve başka boyalarla karıştırmayınız. Yüzey hazırlığı tamamlanmış yüzeylere; ÇBS Dekra-Lit rulo veya fırça ile iki kat halinde uygulanır. Katlar arasında 3-4 saat beklenmelidir.

Uygulama Sonrası          
ÇBS Silikonit Plus uygulanan yüzeyler 24 saat süreyle yağmur, kar, don, aşırı sıcak ve fiziksel darbelerden korunmalıdır.   
Her uygulamadan sonra fırça ve rulonuzu su ile temizleyiniz.

Depolama Şartları          
Direkt güneş ışınlan, yağmur, kar, aşırı sıcaklık, nem ve dondan koruyunuz. Depolama şartlarına uymak koşulu ile; açılmamış, orijinal ambalajında 2 yıl depolanabilir.
 
Depolama Sıcaklığı         
5°C ile 30°C arasında depolanmalıdır.
 
Donma Derecesi             
Donmaktan koruyunuz.
 
Bağıl Nem          
23 ± 2°C, %50 ± 5 reel rutubet.
 
Güvenlik Uyarıları   
S2: Çocukların ulaşabileceği yerlerden uzak tutun.    
S29: Kanalizasyona atmayın.    
S46 :Yutulması halinde hemen bir doktora başvurun, kabı ve etiketi gösterin    
S3/7: Kabı serin bir yerde ve ağzı sıkıca kapalı olarak muhafaza edin.    
S24/25: Göz ve cilt ile temasından sakının.
 
Çöpe Atmayınız Güneş ve Isıdan Koruyunuz Donmaktan Koruyunuz Su ve Rutubetten Koruyunuz Dik Tutunuz Üçlü Sorumluluk Lavabo ve Kanalizasyona Dökmeyiniz Sertifikalar Türk Malı