Google+

ÇBS Akro-Sealer

734030 - ÇBS Akro-Sealer

Akrilik esaslı özel bir astardır. ÇBS AKRO-SEALER, binaların yağmur alan dış yüzeylerinde, fazla su emici yüzeylerde akrilik esaslı son kat dış cephe boyalarının altına astar olarak kullanılır. Her türlü tabiat şartlarına karşı sağlam bir yüzey oluşturur.2.5 e, 15 e

Yüzey Hazırlığı
Astarlama yapılacak yüzeyler temiz ve kuru olmalıdır.

Astar Boya Hazırlığı
Su ile (1/3) oranında inceltme yapılmalıdır. Astar boyayı kullanmadan önce iyice kararıştırınız ve astar boyayı başka marka bir astar boya ile karıştırmayınız.

Uygulama          
Firça veya rulo ile eşit ve uygun miktarda uygulayiniz. Duvar yüzeyi gereken şekilde temizlenip, çatlaklar ÇBS iç cephe macunu ile doldurulduktan sonra, son kat ÇBS AKROLİT Diş Cephe Boyasi ve ÇBS DEKRA-LİT Diş Cephe boyasi uygulamalarindan önce, astar olarak ÇBS AKRO-SEALER tatbik edilir. Yüzeyin porozlari içine girerek siva boşluklarinda kurur, bu hem sivanin sağlamlaşmasini, hem üzerine sürülecek son kat boyanin yapişmasini kuvvetlendirir. Ayni zamanda sivanin emiciliğini kaldirip homojen bir yüzey temin ederek sürülecek boya miktarini azaltir. Boyanabilen alan yüzeye ve tatbikat şekline göre farkliliklar göstermektedir. Islak, aşiri nemli veya çok sicak yüzeylerde ÇBS AKRO-SEALER uygulamasi yapilmamalidir. +5°C'nin altinda uygulanmamalidir.

Astarlanabilen Alan
Yüzeyin emiciliğine bağli olarak değişiklik gösterir.

Kuruma Süresi
İlk kuruma: 15 dakika.
Son kuruma: 1 saat

Sağlik, Güvenlik Ve Çevre Bilgileri           
Astarlama işlemi sirasinda koruyucu gözlük takiniz. Astar boyanin gözle temasi halinde bol su ile çalkalayiniz ve derhal bir doktora görününüz.
Astar boya kutusunu kapali ve çocuklardan uzak tutunuz.
Astar boyayi dondan ve aşin sicaktan koruyunuz.
Arta kalan asta boyayi lavabo ve tuvalete dökmeyiniz.
Astar boyanin açilmamiş ambalajinin oda sicakliğinda saklama ömrü en az 1 yildir.
Her uygulamadan sonra firça ve rulonuzu su ile temizleyiniz.
Astar boyu kutusunu güvenli bir şekilde taşimaya ve dik olarak saklamaya dikkat ediniz.
 
Sertifikalar Sağlığa Zararlıdır Türk Malı